Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Resoty očami Michala Oláha: Možno mohol byť váš sused

.michal Oláh .stĺpčeky .resoty očami Michala Oláha

Rudo je už niekoľko rokov na dôchodku. Po smrti prvej manželky prežil tragické úmrtie syna. Ďalšie manželstvo nevyšlo a po niekoľkých rozpadnutých vzťahoch zostal bez majetku a peňazí.

Resoty očami Michala Oláha: Možno mohol byť váš sused Natália Ložeková / natalialozekova.sk

teraz má priateľku a dúfa, že to konečne vyjde. Bývať u nej zatiaľ nemôže. Čaká, kým sa jej syn osamostatní. Rudovi chýbajú priatelia, prežil toho veľa a niekedy máva čierne myšlienky. Mnohí z nás ich majú, no pomáha nám rodina a zázemie. Presne to, čo Rudovi chýba. 

Možno cez projekt Adoptuj si človeka bez domova aj Rudo nájde niekoho, kto si vypočuje jeho trápenia. Tu je jeho príbeh:

„Dvadsaťosem rokov som hrával a spieval v hudobnej skupine. Mám štátne prehrávky zo spevu a hrania, vystupoval som v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, v Nemecku, v Anglicku. Päť a pol tisíca ľudí nás počúvalo. Ale my hrávame každý rok pred Vianocami aj pre deti či dôchodcov, hráme oldies hudbu, povedal by som, že je to dar od Boha: spev, hudba. Mal som vynikajúcich rodičov, prial by som každému mať takých.

„Domov je pre mňa miesto, kde sa človek cíti dobre.“

Som rozvedený a keď som sa ženil, ona bola v druhom štádiu leukémie a prechádzala do tretieho. Potom sa nám narodila dcérka. O tom sa ťažko hovorí, lebo je to síce už veľa rokov, ale... Vtedy som mal dve zamestnania, pracoval som v SBS-ke a ako dobrovoľný požiarnik. Záležalo mi na malej a potom aj na druhej malej, čo prišla.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite