Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Maríny Gálisovej

.marína Gálisová .stĺpčeky ..týždeň

Fico toho Bašternáka ešte oľutuje ● Labouristi budú extrém ● Vesmír pre všetkých

.týždeň Maríny Gálisovej

Fico toho Bašternáka ešte oľutuje

Účinná ľútosť je liek, ktorým chce podnikateľ Ladislav Bašternák, blízky Smeru, vyriešiť svoj dlhodobý problém s úradmi. Vyšetrovanie jeho daňovej kauzy sa skončilo minulý týždeň a tento týždeň prišla informácia, že Bašternák uplatnil účinnú ľútosť. Zjavne dúfa, že podvod s DPH mu bude odpustený. Bašternák je určite v úzkych, lebo toto je skutočne zúfalý krok. V úzkych je však spolu s ním aj premiér Robert Fico. Ten totiž býva v byte, ktorý vlastní práve Bašternák. Na viaceré upozornenia, že je neetické, aby predseda vlády obýval byt patriaci podozrivému indivíduu Bašternákovho typu, reagoval vždy veľmi vágne – s tým, že veď svoju bytovú situáciu rieši. Keďže účinnú ľútosť môže Bašternák prejaviť len v prípade, že skutok prizná, uplatnenie tohto inštitútu sa v podstate rovná priznaniu viny. Čo na to premiér Fico? Navyše Bašternáka už raz pre vratky vyšetrovali – prečo sa už vtedy nedokázalo to, čo sa zjavne dokázalo teraz? Fico bude svoje techtle-mechtle s Bašternákom ešte ľutovať – len či dosť účinne...

Labouristi budú extrém

Z labouristickej strany, ktorá za čias Tonyho Blaira prezentovala stredovú tvár, sa stáva niečo potenciálne nebezpečné. Labouristi začali prijímať ľudí, ktorí patria k militantným skupinám, často trockistického typu, a doteraz neboli v ich strane vítaní, prípadne ich z nej pôvodne vylúčili. Dnes, za éry labouristického lídra Jeremyho Corbyna, prijímajú takýchto ľudí hladko. Členstvo ponúkli aj Mikovi Sivierovi, ktorého len vlani vylúčili za popieranie holokaustu. Sivier je inak veľkým priaznivcom iného známeho labouristu, bývalého starostu Londýna Kena Livingstona, ktorý hlása, že sionisti spolupracovali s Hitlerom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite