Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Resoty očami Michala Oláha: Horšia ako ulica a zima

.michal Oláh .stĺpčeky

„Vilo, poď čistiť zeleninu!“ pokúsil som sa vytrhnúť z letargie nášho 120-kilového obyvateľa. Vilo je viac široký ako vysoký. S dlhou bielou bradou vyzerá ako filmový hrdina z Pána prsteňov. Len na mňa zazrel z postele a pokračoval v šúľaní cigarety.  

Resoty očami Michala Oláha: Horšia ako ulica a zima ILUSTRÁCIA NATÁLIA LOŽEKOVÁ/NATALIALOZEKOVA.SK

vilo, poď čistiť zeleninu!“ pokúsil som sa vytrhnúť z letargie nášho 120-kilového obyvateľa. Vilo je viac široký ako vysoký. S dlhou bielou bradou vyzerá ako filmový hrdina z Pána prsteňov. Len na mňa zazrel z postele a pokračoval v šúľaní cigarety.  

„Čo ti je?“ opýtal som sa ho. „Som úplne sám," odvetil. „Nemám nikoho, všetci mi zomreli. Rodičia aj obe sestry." Pritiahol som si k jeho posteli čalúnenú stoličku, skontroloval ploštice a pokračoval: „Nemáš ženu, deti ani inú rodinu?" S nechuťou reagoval: „Mal som dve ženy, z prvého manželstva aj dvoch synov. Nemám s nimi kontakt, bolo to už dávno. Prvá žena si našla iného a podala o rozvod. Druhá žena si tiež našla iného a vyhodila ma z domu. Už má teraz aj dieťa.“ 

„Osamelosť našich chlapov ma zakaždým zaskočí, je pre nich niekedy horšia ako ulica a zima.“

Vilo je čerstvý dôchodca, preto ma to zaskočilo. Opýtal som sa ho preto na vek partnerky: „Je sedemdesiatsedmička, bola o 22 rokov mladšia.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite