Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Martina Mojžiša

.martin Mojžiš .stĺpčeky ..týždeň

progresivne.sk • slovensko.sk • frantisekSebej.gov

progresivne.sk

Progresívne Slovensko usporiadalo veľkú programovú konferenciu a opäť sme sa o tejto budúcej politickej strane nič významné nedozvedeli. Môžeme si síce prečítať 150-stranovú brožúru Vízia jednej krajiny a skonštatovať, že táto vízia nie je o nič horšia, ako na papier položená vízia ktorejkoľvek politickej strany, ale z takýchto dokumentov sa takmer nikdy nedá vyčítať veľa o skutočnej politike týchto strán. Môžeme sa potešiť z toho, že Progresívne Slovensko nadviazalo spoluprácu s tromi nie úplne najvýznamnejšími stranami z Poľska, Maďarska a Rakúska, ale príliš veľká radosť to asi nebude. Môžeme stále dúfať, že spolupráca s budúcou stranou Miroslava Beblavého sa vyvinie tak, aby sa dve nové strany nemuseli pobiť o rovnakého voliča, ale viac než nádej sme zatiaľ nedostali. Môžeme sa stále tváriť, že vlastne nevieme, či bude hlavnou tvárou novej strany Štefunko, Truban, Jaurová, Dubéci, Čaputová alebo ešte niekto iný, ale čoraz jasnejšie pritom tušíme, že to bude, bohužiaľ, práve Štefunko. Takže, čo nové sme sa vlastne dozvedeli? Že máme byť trpezliví a čakať. Ale to v prípade Progresívneho Slovenska nie je až také nové.

slovensko.sk

Ústredný portál verejnej správy slovensko.sk (ktorý doteraz stál 70 miliónov eur) má umožňovať občanom a firmám elektronickú komunikáciu s ktorýmkoľvek orgánom verejnej moci. Na túto komunikáciu majú slúžiť okrem iného elektronické schránky zriadené pre každého občana SR nad 18 rokov a pre každú právnickú osobu pôsobiacu na Slovensku. Firmy zapísané v Obchodnom registri majú povinne zriadenú elektronickú schránku od 1. júla 2017, čo znamená, že od tohto dátumu im štát posiela úradné zásielky do tejto schránky.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite