Sága Sagana sa nekončí. Začína sa nová časť

.peter Matuška .šport .šport 10.02.2023

Titulky znalcov scény potrebovali šokovať svet správou, že Peter Sagan tento rok ukončí kariéru. Ale asi netreba rýchlo písať, skôr viac počúvať a čítať. On ju neukončí. Začína niečo staronové.

UEFA zakázala symboly veľkého Uhorska na zápasoch, šéfovi maďarskej diplomacie sa to nepáči

.sita .šport 29.01.2023

Ako referuje maďarský web hungarytoday.hu, UEFA to považuje za politické posolstvo a tvrdí, že nemá miesto na futbalových podujatiach vrátane zápasov maďarskej reprezentácie.

Vlhová skončila v slalome v Špindlerovom Mlyne na 13. mieste, zvíťazila Nemka Dürrová

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej nevyšiel nedeľňajší slalom v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne.

Sagan končí, ale len na ceste. Sťahuje sa do lesa

.peter Matuška .šport 28.01.2023

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi prekvapenia vždy išli. Ale to, čo si nechal na svoje 33. narodeniny až také prekvapujúce nebolo.

Vlhová skončila v slalome v českom Špindlerovom Mlyne štvrtá, zvíťazila Američanka Shiffrinová

.sita .šport 28.01.2023

Dvadsaťsedemročná Liptáčka bola po prvom kole tretia, no v druhom dosiahla až 23. najlepší čas a na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila v súčte dvoch jázd 1,56 s.

Halák vychytal piate víťazstvo za sebou a stal sa prvou hviezdou zápasu

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zaznamenal piaty víťazný štart v bránke tímu zámorskej NHL New York Rangers za sebou, v piatok doviedol klub z Manhattanu k triumfu 4:1 nad Vegas Golden Knights.

Fenomén: Dakar je zvláštny pojem ako maratón – zomrieť sa dá pri oboch

.peter Matuška .šport .fenomén 27.01.2023

Keď sa chceme rozprávať o Rely Dakar, musíme začať s vysvetlením zaujímavého sporu o názov. So súžením na súťažení motoristických fanatikov už totiž hlavné mesto Senegalu nemá nič spoločné. Dlho tam bol cieľ. Ale potom sa roky jazdilo v Južnej Amerike, teraz sa víťazí, prehráva a stále zomiera v Arabskej púšti. Lenže meno zrástlo s pretekmi.

Mikaela Shiffrinová je už najúspešnejšou zjazdárkou histórie, ovládla obrovský slalom v Kronplatzi

.sita .šport 24.01.2023

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila štvrtá v utorkovom obrovskom slalome na pretekoch Svetového pohára.

Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil na Dakare 12. miesto, Varga skončil v štvorkolkách štvrtý

.sita .šport 15.01.2023

Víťazom medzi motocyklistami sa stal Argentínčan Kevin Benavides, za ktorým Svitko v celkovej klasifikácii zaostal o 1:50:42 h

Petra Vlhová zvíťazila v nočnom slalome vo Flachau

.sita .šport 10.01.2023

Dvadsaťsedemročná Liptáčka triumfovala s náskokom 43 stotín sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, tretia skončila s mankom 85 stotín sekundy Nemka Lena Dürrová.