Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Antiderby

.peter Bálik .šport

Zápas medzi DAC Dunajská Streda a Slovanom Bratislava je zlým príkladom toho, ako by mala vyzerať zdravá športová rivalita medzi futbalovými klubmi.

Peter Bálik

bez zdravej rivality by futbal nikdy nemal tú správnu príchuť. Zoberte si Real a Barcelonu, Bayern a Dortmund, Liverpool a Everton alebo Spartu a Sláviu. Kluby nehrajú len body, v týchto zápasoch ide o vždy o viac. Vo svete sa táto rivalita vie udržať v rozumnej miere, ale keď sa v našej lige má stretnúť DAC Dunajská streda so Slovanom Bratislava, zaváňa to „prúserom“. Domáci sa svedomito pripravili, bolo to ich prvé závažnejšie stretnutie na ich novučičkom štadióne, ale po sobotnom zápase sa medzi rivalmi zase rozpráva o niečom inom ako o futbale.

„Som skutočne zvedavý, ako sa budú títo opičiaci správať na budúcom Národnom štadióne, kde bude hrávať Slovan.“

Domáci to vždy hrajú na národnostnú kartu, ale tak to bolo. Medzi fanúšikmi Slovana je zas silná náckovská základňa, ku ktorej sa ich vlastný klub nikdy nepostavil chrbtom. A nespravil to ani teraz. Sobotný zápas medzi DAC a Slovanom bol vypredaný, to sa v slovenskej lige v posledných rokoch stáva iba občas, ale do sveta nakoniec nešiel ani tak výsledok, ako skôr vyčíňanie tvrdého jadra Slovanistov, ktorých po svetliciach, delobuchoch a vytrhaných stoličkách museli počas zápasu vykázať zo štadióna.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite