Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Tvár .týždňa. Aký postoj zaujme Biden k Iránu? Rúhání je v očakávaní

.marína Gálisová .spoločnosť .tvár týždňa

Zmena na poste amerického prezidenta prinesie aj zmeny v politikách vrátane zahraničnej. Ako bude Biden postupovať voči Iránu? Iránsky prezident Hasan Rúhání sa nádeja, že mäkšie. Je to dobre?

Tvár .týždňa. Aký postoj zaujme Biden k Iránu? Rúhání je v očakávaní AP/SITA

irán je ohnisko napätia, islamská republika rozsievajúca obavy a terorizmus do svojho okolia. Je to diktatúra, ktorá utláča vlastných občanov, krvavo umlčiava každé ich volanie po posune k demokracii. Iránska republika ajatolláhov, podriadená tvrdému jadru islamského kléru, je hrozba pre vlastných aj pre okolie. Vytvára zárodky konfliktov všade tam, kde sa to hodí jej ambíciám. 

Tento obsah budeme môcť tvoriť naďalej, ak si nás predplatíte. Ďakujeme.

Plus Irán má dlhodobú ambíciu vyrobiť jadrové zbrane, s ktorými by sa globálna rovnováha mohla stať hračkou v jeho rukách, a k naplneniu tohto cieľa kráča znepokojivo rýchlym tempom. Západ sa roky usiluje udržať Irán v určitých medziach a zabrániť mu, aby sa stal jadrovou mocnosťou. Realizácia tejto úlohy už v rámci Západu vyrobila viacero sporov medzi spojencami. Jedni totiž tvrdia, že Irán treba držať na uzde pomocou sankcií – biča; iní sú toho názoru, že lepšie zaberajú dohody a spoločný biznis – cukor. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite