Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na Slovensku pribudlo 17 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Minister obrany Jaroslav Naď naznačil návrh o miernejšom lockdowne a následnom plošnom testovaní.

Ocenenie pre výnimočných vedcov Eset Science Award 2020 pozná svojich laureátov

.redakcia .spoločnosť

Ocenenie vzniklo z iniciatívy Nadácie Eset s cieľom vyzdvihnúť osobnosti slovenskej vedy, ktorých prínos je významný nielen pre Slovensko, ale aj v medzinárodnom vedecko-výskumnom priestore.

Ocenenie pre výnimočných vedcov Eset Science Award 2020 pozná svojich laureátov Facebook

ocenenie pre výnimočných vedcov Eset Science Award 2020 odovzdali v stredu v bratislavskej Starej tržnici za prísnych hygienických opatrení. Laureátov spoznala verejnosť prostredníctvom online vysielania. 

V hlavnej kategórii výnimočná osobnosť slovenskej vedy sa laureátom stal Fedor Šimkovic, v kategórii výnimočný mladý vedec do 35 rokov cenu získal Tamás Csanádi. Ivan Varga je laureátom kategórie výnimočný vysokoškolský pedagóg.

Laureátov prvých dvoch kategórií vybrala medzinárodná komisia, ktorej v druhom ročníku ocenenia predsedal nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Kip Thorne.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite