Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Biskup Gojdič: Spravodlivý medzi nami

.štefan Chrappa .spoločnosť .esej

Tento text by mohol byť o vymenúvaní zločinov fašizmu, komunizmu, o hrôzach vojny i komunistickom terore. Mohol by byť svedectvom o šialenstve ľudí, ktorí stratili v živote orientáciu a strhol ich príval ideologického zla, následkom čoho páchali otrasné zločiny.

Biskup Gojdič: Spravodlivý medzi nami ILUSTRÁCIA NATÁLIA LOŽEKOVÁ (1) BORIS NÉMETH (2)

tento text bude aj o tom, ale ešte viac bude o statočnosti jednotlivca, ktorý dokázal vycítiť zlo, pomenovať ho a vzoprieť sa mu. Tento text bude o človeku, ktorý nikdy neprestal hľadať pravdu. Jeho meno je Pavol Peter Gojdič, pre katolíkov blahoslavený – povýšený na oltár. 

Sedemnásteho júla uplynulo šesťdesiat rokov od jeho mučeníckej smrti. Ako prvé človeku napadne, že jeho smrť bola veľkou nespravodlivosťou. Niečo ako keď v Biblii čítame príbeh Jána Krstiteľa, ktorého sťali vo väzení, iba pre potechu kráľovskej spoločnosti, ktorá v paláci hodovala. Nad životom fyzického tela svätca dostali moc vagabundi a prostitútky. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite