Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ku Dňu boja za slobodu a demokraciu sa koná viacero pietnych spomienok

.tasr .spoločnosť

Udalostí sa zúčastní okrem Čaputovej aj Pellegrini a Fico.

Ku Dňu boja za slobodu a demokraciu sa koná viacero pietnych spomienok SITA/Milan Illík

pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa v piatok koná viacero pietnych spomienok. Výročie Nežnej revolúcie si pripomenú aj traja najvyšší ústavní činitelia.

Prezidentka Zuzana Čaputová si odkaz sviatku pripomenie pri pamätníku Brána slobody na Devíne. Jej večerný program tvorí tradične odovzdávanie ocenenia Biela vrana, kde vystúpi aj s príhovorom k výročiu Nežnej revolúcie.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa zúčastní na pietnej spomienke pri Centrálnom pamätníku popraveným a umučeným politickým väzňom komunizmu v bratislavskej Vrakuni aj pri pamätníku Brána slobody, kde vystúpi s príhovorom. V programe má aj položenie venca k pamätníku Alexandra Dubčeka. Dubčeka si uctí aj premiér Robert Fico (Smer-SD).

Spomienku na obete komunistického režimu pri pamätníku na Devíne organizuje Konfederácia politických väzňov Slovenska. Program bude tvoriť kladenie vencov čestnou strážou, štátna hymna, prejavy hostí a hymnická pieseň.

V hlavnom meste sa v deň výročia Nežnej revolúcie uskutoční aj tradičný Koncert pre všímavých. Na Primaciálnom námestí vystúpi napríklad Michael Kocáb, ukrajinský Go_A, Jakub Pružinský. V prestávkach vystúpia s príhovormi známe osobnosti a 17 mládežníckych a študentských organizácií a iniciatív.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite