Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Predsedom Združenia samosprávnych krajov SK8 ostáva Jozef Viskupič

.tasr .slovensko

Združenie bude mať po novom troch podpredsedov, ktorými sú predsedovia Trenčianskeho, Banskobystrického a Prešovského samosprávneho kraja Jaroslav Baška, Ondrej Lunter a Milan Majerský.

Predsedom Združenia samosprávnych krajov SK8 ostáva Jozef Viskupič SITA/Diana Černáková

predsedom Združenia samosprávnych krajov SK8 na ďalšie obdobie ostáva predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Združenie bude mať po novom troch podpredsedov, ktorými sú predsedovia Trenčianskeho, Banskobystrického a Prešovského samosprávneho kraja Jaroslav Baška, Ondrej Lunter a Milan Majerský. Zvolili ich na štvrtkovom zasadaní SK8 pri obci Bara v okrese Trebišov.

„Myslím, že SK8 za ostatné päťročné obdobie môže hovoriť o často úspešných rokovaniach, keďže sme sa stali rešpektovaným a dôveryhodným partnerom pre partnerské organizácie a takisto z môjho pohľadu veľmi účinným partnerom vlády alebo jednotlivých ministerstiev,“ uviedol Viskupič pre novinárov. „Nenosíme rovnaké politické tričká, nie sme ani z rovnakých politických siločiar, ale myslím si, že dokážeme pre potreby obyvateľov našich krajov ťahať za jeden povraz a možno tento symbolický obraz odkazujeme aj na tú vyššiu úroveň vlády,“ dodal.

K témam stretnutia patrili aj požiadavky krajov smerom k novej úradníckej vláde vo forme uzavretia spoločného memoranda. Ide podľa Viskupiča o osem bodov zahŕňajúcich najmä odpustenie „covidových“ pôžičiek, odpustenie vládnych pôžičiek na opravu ciest II. a II. triedy a skoré naplnenie kompenzácií nárastu cien energií pre kraje, mestá a obce z balíka 54 miliónov eur. 

Predseda zároveň potvrdil ambíciu SK8 stať sa členom tripartity a spolupracovať pritom so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS). Témou boli aj problémy v sociálnych službách, vzhľadom na to, že plán obnovy nereflektuje na existujúci stav budov zariadení sociálnych služieb a problémom sú aj kapacity týchto zariadení. Predsedovia krajov na stretnutí taktiež podpísali so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA) memorandum o spolupráci pri zabezpečovaní odborných energetických kapacít v regiónoch.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite