Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko má dostatok plynu na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu

.tasr .slovensko

Aktuálne máme pod zemou zhruba 2,5 miliardy metrov kubických plynu, uviedol na tlačovej besede informoval dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman.

Slovensko má dostatok plynu na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu SITA/Diana Černáková

slovensko má aktuálne pod zemou zhruba 2,5 miliardy metrov kubických plynu. Ako ďalej v utorok na tlačovej besede informoval dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman, pripravenosť v zásobách plynu je na takej úrovni, ako býva na začiatku novej vykurovacej sezóny. K 1. novembru tohto roka by pritom zásoby plynu mohli stúpnuť na 4 miliardy metrov kubických, celoročná spotreba Slovenska je na úrovni 5 miliárd metrov kubických.

„Spolu s diverzifikačnými kontraktmi môžeme už teraz povedať, že sme na nasledujúcu vykurovaciu sezónu, čo sa týka plynu, zabezpečení, nemusia sa spotrebitelia obávať žiadnej krízy," skonštatoval Hirman. Ako dodal, podľa nariadenia Európskej komisie, ktoré prijala po vypuknutí energetickej krízy, Slovensko by k začiatku vykurovacej sezóny malo mať v zásobníkoch 1,7 miliardy metrov kubických plynu. Túto hodnotu prekračujeme už aktuálne.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite