Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Gyimesi, Valášek a Saková sa pod novú vládu Hegera zatiaľ nepodpísali

.tasr .slovensko

Poslanci Národnej rady SR György Gyimesi (OĽANO), Denisa Saková a Tomáš Valášek (obaja nezaradení) sa zatiaľ pod novú vládu dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) nepodpísali.

Gyimesi, Valášek a Saková sa pod novú vládu Hegera zatiaľ nepodpísali SITA/Diana Černáková

uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V Politike. Valášek tvrdí, že tak ani neurobí.

„Nechcem dávať bianco šek pánovi premiérovi, keďže neviem, kto v tej vláde bude sedieť,“ povedal Gyimesi. Podľa jeho slov premiér zatiaľ nemá rátať s jeho hlasom. Potvrdil aj to, že Heger ho zatiaľ osobne o tento podpis ani nepožiadal. Ani podľa Valáška z mimoparlamentného Progresívneho Slovenska nová 76-ka nie je riešením, predčasné voľby považuje za dôležité. Denisa Saková z mimoparlamentného Hlasu-SD skonštatovala, že „Slovensko prežíva obrovskú krízu a potrebuje predčasné voľby, aby malo vládu, ktorá začne riešiť problémy v krajine. „Ja si osobne myslím, že sa predčasným voľbám nevyhneme," doplnil Gyimesi.

Diskutujúci sa dotkli aj témy blížiaceho sa referenda. Saková vyzvala ľudí, aby sa ho zúčastnili. Referenda sa Gyimesi zúčastní. Ako dodal, v tejto dobe je však už zbytočné, pretože Slovensko speje k predčasným voľbám. Peniaze, ktoré budú na referendum vynaložené, sa mohli podľa neho využiť napríklad v zdravotníctve.

Podľa Gyimesiho v hnutí OĽANO nie je spor. „Sú otvorené otázky, kam by malo smerovať hnutie OĽANO,“ povedal s tým, že iným smerom by sa chcel uberať Igor Matovič (OĽANO) a iným Heger. Ak sa strana podľa jeho slov rozdelí na dve vetvy, tak to bude mať za cieľ to, aby volič, ktorému prekáža Matovič, mohol voliť Hegera a naopak. „Hnutie OĽANO bez Matoviča na čele nedosiahne ani brány parlamentu,“ skonštatoval. Valášek spor v OĽANO považuje za nedôstojný a neoddeliteľný.

Témou boli aj ceny energií. Podľa Valáška sa situácia s cenami energií mala riešiť už dávno. V prípade, ak dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman nekonal, mal premiér poveriť riešením situácie niekoho iného. Saková povedala, že v tomto smere zaspala vláda. Gyimesi to označil za zlyhanie šéfa rezortu hospodárstva.

Saková v závere diskusie povedala, že prezidentské voľby na Slovensku sú ešte ďaleko, najradšej by však bola, keby strana Hlas-SD postavila do volieb vlastného kandidáta. Nemyslí si, že by ním bol predseda strany Peter Pellegrini. Valášek verí v opätovnú kandidatúru prezidentky Zuzany Čaputovej. Vie si predstaviť aj podporu bývalého ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka. Naopak Gyimesi by Korčoka nepodporil.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite