Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vládny kabinet schválil postup pri uplatňovaní výdavkových limitov

.sita .slovensko

Parlament by mal o tom rokovať zrýchlene.

Vládny kabinet schválil postup pri uplatňovaní výdavkových limitov SR/Ľuboš Bilačič

vládny kabinet v stredu schválil novelu zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy. Zároveň schválil skrátené legislatívne konanie k tomuto návrhu. Upravuje sa tak postup pri uplatňovaní limitu verejných výdavkov, ak je aktivovaná všeobecná úniková doložka podľa európskych predpisov.

Navrhuje sa, aby počas aktivácie všeobecnej únikovej doložky vláda nemala povinnosť zosúladiť rozpočet verejnej správy s limitom verejných výdavkov. A to aj keď ho schválil parlament. Avšak je povinná predložiť národnej rade materiál o vzťahu schváleného limitu verejných výdavkov k rozpočtu verejnej správy.

Takýto materiál je povinná predložiť aj vtedy, ak je aktivovaná všeobecná úniková doložka a rozpočet verejnej správy je v parlamente v čase, kedy limit verejných výdavkov nie je schválený národnou radou. Vláda tak bude musieť urobiť do 30 dní od schválenia limitu verejných výdavkov.

Ak sa všeobecná úniková doložka aktivuje po schválení limitov verejných výdavkov a po schválení zákona o štátnom rozpočte, vláda môže prekročiť limit verejných výdavkov, ktorý je súčasťou rozpočtu verejnej správy. Limit verejných výdavkov je súčasťou rozpočtu verejnej správy od roku, od ktorého sa deaktivuje všeobecná úniková doložka na európskej úrovni.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite