Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ministerstvo školstva tvrdí, že opatrenie na financovanie pedagogických asistentov je v procese riešenia

.tasr .slovensko

Podpredseda SaS a bývalý minister školstva Branislav Gröhling upozorňuje, že ministerstvo si neplní reformné povinnosti vyplývajúce z plánu obnovy, čím môže prísť o stovky miliónov eur na potrebné investície a rozvoj.

Ministerstvo školstva tvrdí, že opatrenie na financovanie pedagogických asistentov je v procese riešenia SITA/Branislav Bibel

opatrenie, ktorým majú byť financovaní pedagogickí asistenti z plánu obnovy a odolnosti, je aktuálne stále v procese riešenia. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v reakcii na kritiku bývalého ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), ktorý tvrdí, že zvýšenie počtu pedagogických asistentov z plánu obnovy blokuje rezort školstva.

„Metodické, finančné aj personálne aspekty tohto opatrenia je totiž potrebné nastaviť tak, aby boli prehľadné vo vzájomných vzťahoch poradenského centra, školy a ich zamestnancov,“ uviedli z ministerstva školstva. Podľa rezortu je potrebné prihliadať i na to, aby nespôsobovali poradenskému systému ďalšiu administratívnu záťaž, keďže od 1. januára 2023 nadobúda účinnosť transformácia systému poradenstva a prevencie. Ako dodali, termín platnosti daného opatrenia je nastavený od 1. decembra.

Zvýšenie počtu pedagogických asistentov z plánu obnovy blokuje MŠVVaŠ SR. Projekt bol kompletne pripravený na spustenie, no ministerstvo ho dodnes zdržuje, tvrdí Gröhling.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite