Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

K dnešnému dňu sa rozhodlo 1 948 lekárov podať výpovede

.sita .slovensko

K dnešnému dňu sa rozhodlo 1 948 lekárov podať výpovede z 27 nemocníc Slovenska. Po vyše ročnom rokovaní Lekárske odborové združenie (LOZ) nemá dohodu, o ktorú žiadalo premiéra, keďže problémy zdravotníctva presahujú kompetencie ministerstva zdravotníctva. Na tlačovom brífingu to oznámil predseda LOZ Peter Visolajský.

K dnešnému dňu sa rozhodlo 1 948 lekárov podať výpovede SITA/BRANISLAV BIBEL

ako potvrdil predseda LOZ, výpoveďami sú ohrozené kľúčové oddelenia nemocníc. „Sú to lekári, ktorí plne závisia od svojej práce v nemocnici, nie sú to lekári, ktorí majú vedľajšie záväzky," povedal Visolajský a doplnil, že ide o traumatologické, interné, kardiologické, gynekologické, pediatrické, novorodenecké oddelenie či oddelenie internej medicíny. Podotkol, že Univerzitná nemocnica v Bratislave bez týchto lekárov nie je schopná fungovať. Preto sa čuduje vyjadreniam ministra financií, že si počká na výpovede. Zodpovednosť za chod nemocníc je podľa lekárskych odborárov plne v rukách ministerstva. Počas tlačového brífingu predstavitelia LOZ avizovali ďalších osem výpovedí.

Počet výpovedí podľa LOZ bude narastať. Výpovedná lehota výpovedí podaných do konca septembra začne plynúť od soboty 1. októbra. Po dvojmesačnom výpovednom období lekári z nemocníc odídu, ak sa LOZ s vládou nedohodne.

Ministerstvo zdravotníctva poslalo predsedovi LOZ v utorok (27. septembra) prehľad plnenia požiadaviek lekárskych odborov a zároveň plnenie Programového vyhlásenia vlády v oblasti zdravotníctva. LOZ to nepovažuje za plnenie.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite