Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prejavy nenávisti zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb či transrodových ľudí, tvrdí prezidentka

.sita .slovensko

Dňa 17. mája v roku 1990 vyradila Svetová zdravotnícka organizácia homosexualitu zo zoznamu duševných chorôb.

Prejavy nenávisti zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb či transrodových ľudí, tvrdí prezidentka SITA/Branislav Bibel

mnoho lesieb, gejov a transrodových ľudí sa naučilo pred nami skrývať, kým skutočne sú. Od detstva sa mnohí z nich stretávajú s výsmechom, vylučovaním, diskrimináciou a niektorí aj s násilím. Prezidentka Zuzana Čaputová to napísala na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii.

„Zvyknú byť aj terčom pre politikov, ktorí inakosť zneužívajú pre vlastné politické ciele. Takéto prejavy nenávisti či odsudzovania zanechávajú stopy na dušiach a životoch gejov, lesieb či transrodových ľudí a rovnako aj ich blízkych a rodičoch,“ povedala hlava štátu. Dňa 17. mája v roku 1990 vyradila Svetová zdravotnícka organizácia homosexualitu zo zoznamu duševných chorôb. „V dnešný deň o to viacej vo mne rezonujú príbehy ľudí a ich rodín, ktorí patria do tejto menšiny a ktorí túžia presne po tom istom ako všetci ostatní – žiť slobodne a dôstojne,“ uviedla prezidentka.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite