Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pred budovou parlamentu vztýčili Dankov stožiar. Vyzbierali sa naň občania i politici

.redakcia .slovensko

Pred budovou parlamentu v stredu ráno vztýčili stožiar. Stavba, na ktorej má viať slovenská vlajka, vzbudila veľkú debatu.

Pred budovou parlamentu vztýčili Dankov stožiar. Vyzbierali sa naň občania i politici SITA/Branislav Bibel Stavebné práce na vztýčení vlajkového stožiara pred budovou parlamentu.

oficiálne bude stožiar so štátnou vlajkou sprístupnený ceremóniou, ktorá bude 1. septembra na deň otvorených dverí NR SR na pravé poludnie,“ uviedol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý považuje stožiar za symbol národnej hrdosti.

prispel aj Fico

Na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala Kancelária NR SR financie potrebné na všetky práce. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič. Konečná suma nákladov je podľa Guspana 58 043 eur bez DPH vrátane vlajky, výroby stožiara, osadenia a všetkých stavebných prác. Na stožiar dalo podľa Guspana príspevok viac ako 100 prispievateľov a vyzbieralo sa okolo 60 000 eur. 

Stožiar má tridsať metrov.SITA/Branislav BibelStožiar má tridsať metrov.

Napríklad šéf NR SR Andrej Danko prispel na stožiar sumou 9 000 eur a podobnú sumu venoval aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. Poslanecký klub Smeru-SD prispel na stavbu sumou 5 000 eur, predseda strany Robert Fico dal osobný dar v hodnote 1 000 eur.

Guspan doplnil, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Dodal, že okrem bezpečnosti je technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite