Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Fíni sú majstri sveta. Vyhrali nad favorizovanou Kanadou 3:1.

Analytik Jaroslav Naď vstupuje do hnutia OĽaNO

.matúš Baňovič .slovensko

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti získava novú posilu. Je ním Jaroslav Naď, dlhoročný analytik, ktorý sa venuje obrane a bezpečnosti vstupuje do politického hnutia. Údajne má byť jeho novým tieňovým ministrom obrany.

Analytik Jaroslav Naď vstupuje do hnutia OĽaNO Fejsbúk Jaroslava Naďa

naď pre Hospodárske noviny uviedol, že v hnutí bude pôsobiť ako nezávislý odborník a konzultant, nie ako riadny člen. V minulosti kritizoval viaceré obstarávania na ministerstve obrany pod vedením SNS.

Nepozdával sa mu napríklad nákup stíhačiek F16 za 1,2 miliardy eur alebo netransparentné obstarávanie bojových vozidiel od fínskej spoločnosti Patria. V čase nákupu stíhačiek proti nemu vystupovali členovia Slovenskej národnej strany, jej predseda Andrej Danko sa ho snažil obviniť z lobizmu. 

Naďovi sa vtedy nepozdávala analýza ministerstva obrany, ktorá nákup stíhačiek obhajovala. Označil ju za tendenčnú v prospech nákupu. Dlhodobo upozorňuje na utajovanie obstarávaní na ministerstve. Podľa neho nie je potrebné tajiť všetky verejné obstarávania a ceny nákupov. 

dlhoročný odborník

Jaroslav Naď bol riaditeľom Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku (SSPI), ktorý prevádzkuje portál CyberSec.sk. Predtým pracoval v Inštitúte pre stredoeurópsku politiku (CEPI) ako analytik programu bezpečnostnej a obrannej politiky a súčasne ako zástupca riaditeľa Strategickej rady, ktorej je CEPI členom. 

V rokoch 2003 – 2013 pôsobil na rôznych pozíciách ministerstva obrany SR vrátane funkcie generálneho riaditeľa sekcie obrannej politiky, medzinárodných vzťahov a legislatívy s dohľadom nad tvorbou strategických dokumentov a plánov, legislatívnych aktivít ministerstva a zahraničnými aktivitami rezortu a neskôr funkcie vedúceho obrannej sekcie Stálej delegácie SR pri NATO. 

Pred pôsobením v rezorte obrany bol aktívny v rámci mimovládnych organizácií Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku a Euroatlantické centrum. 

Rozhovor s Jaroslavom Naďom nájdete na našom webe.

 

 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite