Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Najúspešnejší minister v dejinách

.andrej Bán .slovensko .tvár týždňa

Ak by bola veta z titulku otázkou kvízu, určite nikto z nás neuhádne, kto je tým ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny. To, že ide o Jána Richtera, nám oznámil až premiér Fico.

Najúspešnejší minister v dejinách Peter Maďar/SITA

aj by sa ho patrilo trochu poľutovať. Minister Richter sa tentoraz ocitol ako objekt v ďalšej ostrej „partnerskej hádke“ medzi Dankom a Ficom. Opozícia v tomto funkčnom období sa oprávnene usiluje odvolať Richtera už rok, od vypuknutia kauzy Čistý deň, ktorá sa začala zverejnením blogu poslankyne Natálie Blahovej (SaS) v Denníku N. 

Tentoraz, pri druhom pokuse minulý štvrtok, to vyzeralo na vyššiu pilotáž, ale skončilo sa to pre Danka a jeho odbojných poslancov ešte väčším fiaskom ako čokoľvek predtým. Najprv sa tajomne tvárili, že sú ochotní sa proti Richterovi spolčiť aj s opozíciou, ale potom, keď Fico prišiel medzi nich a jasne povedal, že to bude znamenať pád vlády, ustúpili. A tento kabaret Danko nazýva vznešene taktikou, či dokonca strategickou hrou na vyjednanie lepších pozícií pred revíziou koaličnej zmluvy.

sex nie je metóda práce?

Postava Richtera je pritom kľúčová. Niet pochybností, že spoločne s Kaliňákom už dávno nemal byť ministrom tejto vlády. O to viac zaráža, že Fico ho bráni argumentom o rekordne nízkej nezamestnanosti. To vraví na adresu človeka, čo zametal pod koberec najprv indície, neskôr dôkazy o zneužívaní klientiek resocializačného zariadenia Čistý deň. A Kaliňák je v duchu tejto logiky ako kámoš a parťák daňového podvodníka fajn minister, keďže trebárs nakúpil nové hasičské striekačky, však?

Ficove superlatívy na adresu Richtera (skvelý, fantastické výsledky, najlepší, akého sme kedy mali) sú iba cynickou dymovou clonou.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite