Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Novým predsedom Hlasu-SD má byť Matúš Šutaj Eštok – čo to znamená podľa Martina Mojžiša

.sita .martin Mojžiš .slovensko

Oficiálne ho však musí zvoliť snem Hlasu-SD, ktorý bude v sobotu 1. júna v Košiciach.

Novým predsedom Hlasu-SD má byť Matúš Šutaj Eštok – čo to znamená podľa Martina Mojžiša SITA/Milan Illík

novým predsedom Hlasu-SD má byť generálny manažér strany a zároveň minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa na jeho mene dnes zhodlo predsedníctvo strany. 

Práve v týchto chvíľach zasadá predsedníctvo strany Hlas-SD, ktoré sa zhodlo na mene Matúša Šutaja Eštoka. V súvislosti s obsadením postu predsedu po tom, čo doterajší líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vyhral prezidentské voľby, sa hovorilo aj o ministerke hospodárstva Denise Sakovej a o ministrovi práce Erikovi Tomášovi. „Nechajte sa prekvapiť. Máme stretnutie predsedníctva, budeme vás informovať. Veľmi si vážim dôveru voličov a počet preferenčných krúžkov, ktorý ma doniesol do pozície ministerky hospodárstva a podpredsedníčky vlády,“ povedala Saková pre TV Markíza. Erik Tomáš uviedol, že si váži prejavenú dôveru, no rešpektovať bude akékoľvek rozhodnutie Petra Pellegriniho. „Môžem povedať iba toľko, že naozaj ma veľmi teší, že pán predseda strany hovoril na stretnutiach s členskou základňou aj moje meno v súvislosti novým predsedom strany. Ale tu nie je žiadna súťaž, a tak, ako sme povedali, budeme rešpektovať výber stále predsedu strany, pána Pellegriniho. Takto to má aj v tých zrelých stranách byť, že už na sneme ponúkneme len jedno meno,“ povedal minister práce.

vysvetlenie Martina Mojžiša

Šutaj Eštok ako predseda strany Hlas znamená len jednu vec – Hlas sa bude podobať na Smer ešte viac. Zo všetkých zlých možností si predsedníctvo tejto strany vybralo neomylne tú najhoršiu. Ak sa Hlas aj v niečom od Smeru odlišoval (platilo to skôr pre voličov než pre členov týchto strán, ale nejaké rozdiely tam predsa len boli), Šutaj Eštok sa od tvrdého jadra Smeru nelíši vôbec ničím. Je jeden Smer, a predsa dva sú Smery – platilo to doteraz, ešte viac to bude platiť odteraz.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite