Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Prečo sa nebáť jadrovej vojny

.štefan Hríb .názory .editoriál

Najsilnejšou zbraňou Ruska nie je jeho armáda, flotila a už vôbec nie odôvodnenie agresie proti Ukrajine. Jedinou nebezpečnou zbraňou Putinovho Ruska sú jadrové zbrane. Ale ani tých sa, paradoxne, netreba báť.

Štefan Hríb

krátko pred pokusom o okupáciu Ukrajiny ruský prezident varoval, že ak ktokoľvek Ukrajine pomôže, bude čeliť niečomu, čo ešte nikto nikdy nevidel. Bol to jasný odkaz – ak budete pomáhať Ukrajine, zoznámite sa s našimi jadrovými hlavicami.

Toto gangsterské vydieranie koncom sveta malo na pár dní silný účinok. Pomoc Ukrajine zo Západu bola chabá, a aj sankcie sa len postupne zostrovali. A bolo to pochopiteľné – Západ si ľudský život a civilizáciu slobody cení oveľa viac, ako si Putinov režim cení vlastných ľudí. Preto Západ zvažoval, čo je čiara, za ktorou pôjde aj do rizika svetového jadrového konfliktu – a samotná Ukrajina tou čiarou zjavne nebola.

Takže nie Západ, ale Putin je pravý reprezentant úpadkovej kultúry sebectva a konzumu.

Ale hoci to bolo pochopiteľné, bola to chyba úsudku. A to hneď z dvoch dôvodov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite