Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Prečo som za povinné očkovanie

.štefan Hríb .názory

Vinou Igora Matoviča sa na Slovensku stratila dôvera, a vinou opozície je o vakcínach v mysliach ľudí rozhodnuté. Na povinné očkovanie celej populácie je aj preto dosť neskoro. Ale bolo by správne – a zachránilo by tisíce životov.

Štefan Hríb

keď sme ako deti chodili s celou triedou na očkovanie, nemal som to rád. Injekcia do ramena mi pripadala ako zubná vŕtačka. Nepríjemná, bolestivá a vo svale úplne cudzorodá. Nikdy mi však nenapadlo, že by som na očkovanie nešiel. Jednak som detstvo prežil v komunizme, kde štát bez opýtania určil, čo je správne, hlavne som však z dostupných informácií a od lekárskych autorít vedel, že očkovanie zachraňuje životy. Zoznam zákerných chorôb, ktoré boli práve očkovaním porazené a gigantický zástup ľudí, ktorí vďaka rôznym vakcínam dostali možnosť prežívať svoje lásky, krásu, rodinné šťastie a hľadanie zmyslu svojej existencie, boli korunným argumentom.

Dnes je všetko inak. Štát už, našťastie, neurčuje, čo je pravda, ale kyvadlo sa vyklonilo až tak, že pravda prestala byť dôležitá. Tvárime sa, že vieme posúdiť to, na čo prišla veda. Dôležité sú naše pocity, a potom ešte práva. Trúfame si povedať, že vedľajšie účinky vakcín sú horšie než ich prínos. Sme si istí, že vakcíny boli vyvinuté prirýchlo a schválené priľahko. A hlavne, ide o naše telo. Ako si niekto môže dovoliť prikázať nám čokoľvek, čo sa týka nášho tela? To musí byť Mengele.

percentá verzus smrť, práva verzus blížni

Keď sa ľudia ešte iba rozhodovali, či sa dajú zaočkovať proti covidu a oba tábory boli ešte priepustné, smrtonosnú rolu zohrala slovenská opozícia. Boli tu síce aj alternatívni experti na sociálnych sieťach, tí však v rozumných krajinách nikdy neprehlušili blok vedcov, politickej elity a rozumných médií. U nás však opozícia uprednostnila svoje percentá pred životmi svojich voličov. Až takto to je. Dnes je to už zrejmé – čísla z nemocníc, JIS a, žiaľ, aj pohrebných ústavov ukazujú, že očkovaných ľudí je v nich omnoho menej, než neočkovaných. Tým by mala byť celá diskusia ukončená. Ale nie je. Opozícia sa nekajá, alternatívni experti nezmĺkli, tábory sa nescelili. Už ani utrpenie a smrť nestačia na to, aby sme prijali zjavnú, číslami podopretú pravdu. Kedysi boli hrdinami tí, čo trpeli a umierali za pravdu, dnes sa tu hrdinsky trpí a umiera za lož.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite