Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Otázka predsedu vlády

.štefan Hríb .názory .editoriál

Po sporoch s vedcami o celoplošnom testovaní, po viacerých vynútených kolách, po pasívnom decembri, a preto po ťaživom januári a už aj po rozbehu očkovania je čas na otázku, ako ďalej. A musíme si na ňu odpovedať poctivo.

Štefan Hríb

spor premiéra s vedcami o celoplošné testovanie bol úplne bláznivý – a stál nás veľa. Kým si povieme koľko, skúsme si pre lepšie pochopenie čosi podobné predstaviť v príbuznej téme. Predstavme si teda, že by sa niektorý európsky premiér prel so svojou vedeckou komunitou o užitočnosti očkovania, pretože by patril k antivaxerským lunetikom. A predstavme si rovnako na krátku chvíľu, že by preto uznesením vlády zabránil celej krajine očkovať sa. 

Čo by sme v takej krajine robili, ak by onen premiér krátko predtým vyhral voľby proti korupčnej vláde? Samozrejme, podporili by sme ho v protikorupčnom programe, ale samozrejme, dali by sme sa zaočkovať a urobili by sme všetko preto, aby ani chvíľu neprekážal zdraviu celej krajiny. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite