Z futbalu boleli oči, ale za postup to stálo

.peter Bálik .názory

Slovensko zvíťazilo v Belfaste nad Severnými Írmi v predĺžení 2:1 a postúpilo na Euro 2021.

Peter Bálik

môžeme o tomto zápase napísať, že sme utrpeli víťazstvo a futbal prehral na celej čiare, no nikto nám už nezoberie fakt, že sme postúpili na Euro 2021. Bol to extrémne nepozerateľný zápas, kde Slováci aj Severní Íri sa doslova predháňali, kto bude tým horším tímom, dokonca aj góly padli skôr po kardinálnych chybách v severoírskej obrane.

Tí boli takí slabí, že aj ich gól sme si museli dať my. Keď sme si na konci zápasu hovorili, že ho máme vo vačku, tak prišla jedna z mála pekných akcií domáceho tímu, pri ktorej zaspal nemotorný Ďuriš a bol z toho vlastný gól. A jeho autorom bol Škriniar, jeden z najlepších mužov zápasu. Paradoxne, ten istý Ďuriš sa dostal v predĺžení k odrazenej lopte a na hranici šestnástky spoza obrancu zázračne trafil k pravej žrdi. Futbal fakt nemá logiku.

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.