Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jozef Mikuš z KDH: Je načase vrhnúť sa do živej diskusie medzi štátom a samosprávou o miliardách z EÚ

.jozef Mikuš .názory .neparlamentná alternatíva

Reformná, tak sa nazývala táto vláda ešte skôr, ako vznikla. Vtedy netušila, akú príležitosť na dokázanie hrdého prívlastku dostane: za peniaze Európskej únie urobiť reformy, ktoré tunajšie prostredie hlboko a trvalo zmenia k lepšiemu. Náčrt reforiem poznáme z reformného plánu Slovensko 2.0. Čo si o ňom myslia zástupcovia strán mimo parlamentu?

opäť zažívame návrat čias, keď sa veľa hovorí o reformách. Doba ide jednoducho dopredu. Mnohé veci, ktoré fungovali v minulosti, dnes už neobstoja. V mnohých sa objavili vážne chyby, ktoré je potrebné napraviť. 

Nemáme najmenšiu pochybnosť o potrebe zlepšiť fungovanie zdravotníctva, súdnictva či školstva. Predsa zamrzí, že až kdesi v závese stojí otázka vzťahu medzi štátom, župami, mestami a obcami. Reforma verejnej správy nezaznieva z úst politikov príliš často, pritom je nemenej dôležitá.

KDH, ktoré má ako politická strana po rozpade Smeru najväčšie zastúpenie v samospráve, a teda veľmi citlivo vníma postavenie samosprávy v našej krajine, vie zhodnotiť uplynulé obdobia a navrhnúť riešenia.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite