Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Monika Kolejáková z KDH: Čas ukáže

.monika Kolejáková .názory .názory

Predstavitelia štyroch mimoparlamentných strán reagujú na aktuálne dianie v rezorte zdravotníctva a odpovedajú na otázku, či sme sa stihli pripraviť na druhú vlnu pandémie. Názory respondentov sú voči aktuálnemu dianiu v súvislosti s pandémiou COVID-19 kritické. Chýba rezortu a celkovému smerovaniu zdravotníctva vízia, a aké sú chyby, ktoré vláda v rezorte spravila?

nie som odborníčka na COVID-19, všetci sa od neho stále iba učíme a dlho ešte budeme. Ale tušili sme,  že zvládnutím prvej vlny pandémiu iba spomalíme a že prestávku musíme využiť na prípravu. Neviem, či sme ju využili dostatočne.

Vznikli COVID-nemocnice, postupy, nakúpili sa ventilátory, urobili sa určité priestorové úpravy, ale ako a kde sa vyškolil nový personál? 

Intenzivistických sestier a lekárov bolo už pred pandémiou nedostatok a nemyslím si, že teraz vyrástli ako huby po daždi. Pritom nám je všetkým jasné, že prístroj ani budova neliečia, lieči um a šikovnosť personálu. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite