Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Cirkev pod lupou. Arcibiskup pred väznicou

.marína Gálisová .názory .cirkev pod lupou

S ružencom v rukách sa modlil o pokoj v krajine a mierové riešenie. Rozprával sa s ľuďmi, ktorých z tejto väznice prepustili a vyjadroval im svoju podporu. Už predtým vyslal nástojčivú výzvu k vláde Alexandra Lukašenka, aby umožnila kňazom navštevovať zadržaných vo väzení.

Marína Gálisová

bieloruskú vzburu proti diktatúre podporuje aj významná časť tamojších kresťanov. Minulý týždeň kráčal pred väznicou v hlavnom meste Minsk, kde väznia a mučia zadržaných demonštrantov, minský arcibiskup Tadeusz Kondrusiewicz. 

S ružencom v rukách sa modlil o pokoj v krajine a mierové riešenie. Rozprával sa s ľuďmi, ktorých z tejto väznice prepustili a vyjadroval im svoju podporu. Už predtým vyslal nástojčivú výzvu k vláde Alexandra Lukašenka, aby umožnila kňazom navštevovať zadržaných vo väzení. Tisíce ľudí, ktorí sú za mrežami držaní v rozpore s ľudskými právami a v otrasných podmienkach, ktorí tam musia znášať nielen ponižovanie, ale aj brutálne násilie, by určite potrebovali duchovnú útechu. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite