Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kočnerova gorila bude opäť hrýzť

.eugen Korda .názory

K spisu Gorila napísal výborný komentár šéfredaktor Denníka N. Tento článok však bude o inom.

Eugen Korda

ten, kto sa chce dozvedieť viac o tom, o čom je celá táto „gorilia“ kauza, si spis môže vyhľadať na internete alebo si prečíta archívny článok Mariána Leška, ktorý je zverejnený na stránke .týždňa. Na jeho aktuálnosti nič nemení ani fakt, že ho Marián Leško napísal pred niekoľkými rokmi. S pozoruhodnou presnosťou v ňom odhaľuje slabiny obhajoby jedného z účastníkov konšpiračných stretnutí, na ktorých sa vo veľkom dohadovalo rozkrádanie štátneho majetku. Roberta Fica vyzliekol donaha a usvedčil z klamstiev. To, že zvukovú nahrávku objavila polícia pri domovej prehliadke práve u Mariána Kočnera, však veľa vypovedá o tom, prečo sa tomuto mužovi celé roky darilo vyhýbať sa akejkoľvek zodpovednosti za nespočetné podvody, ktorých sa dopúšťal. 

Politici a oligarchovia jednoducho vedeli, že tento „ctihodný občan“má na nich niečo, čo môže zničiť ich povesť. Policajti a prokurátori, ktorých do funkcií inštalovali práve takíto skorumpovaní politici, zas dobre chápali, čo je ich hlavnou úlohou – nepripustiť akékoľvek spochybňovanie bezúhonnosti predsedov vlád, ministrov, poslancov, jednoducho všetkých, ktorí tvorili kolieska tohto dobre fungujúceho štátneho zlodejstva a terorizmu. Toto zločinecké zoskupenie mocných ľudí celé roky nehanebne krylo mnohonásobne väčšie podvody, akých sa dopúšťal Marián Kočner. V porovnaní s rozkradnutými diaľnicami, IT projektmi, eurofondmi či rozkrádačkami na ministerstve obrany bol on len malým zlodejíčkom. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite