Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kočner a Rusko alebo Skutočná správa o stave Slovenska

.marína Gálisová .názory

Tak nám pustili Kočnera a Ruska. Občanom stúpol tlak ešte vyššie, ako predtým, na chvíľu stúpli očakávania, že dôjde k spravodlivosti. Toto je skutočná správa o stave Slovenska.

Marína Gálisová

na Slovensku je teda možné, že Kočnera a Ruska zatknú, že príde návrh na vzatie do väzby, a že tí dvaja aj nejaký čas pobudnú pred sudcom, ktorý o vzatí do väzby rozhoduje. Ale už nie je možné, aby ich sudca do väzby vzal. A zase je všetko tam, kde sme to videli pred pár dňami. Radšej tie končiny ani nepomenovať, aspoň nie verejne.

Ale jedno povedať treba: toto je skutočná správa o stave Slovenska. O stave súdnictva v tejto korupciou prežratej krajine. Súdnictvo, o reformu ktorého sa od Nežnej revolúcie usilovalo pár odhodlaných ľudí, nielenže reformované nie je, ono dnes už padá tak hlboko, že možno podlieza aj latku, nastavenú za komunizmu. Nie, neznamená to, že u nás vôbec niet dobrých, morálnych aj odborne podkutých sudcov. Určite sú. Ale čoraz častejšie ich prevalcúvajú tí druhí, o ktorých morálke aj odbornosti možno úspešne pochybovať. A tí morálne aj odborne zdatní sudcovia a sudkyne môžu akurát podliehať frustrácii.

„Pozor, lebo pocit občanov, že táto krajina je miesto, kde sa spravodlivosti normálnou cestou nedovoláte, silnie.“

Najhoršie na tom je, čo to znamená pre Slovensko.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite