Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Pani Remišová, nekandidujte!

.eva Čobejová .názory

Hovorí sa, že aj Veronika Remišová zvažuje kandidatúru na prezidentku. Nepripadá mi to ako dobrý nápad.

Eva Čobejová

nepochybujem o tom, že by Veronika Remišová bola dobrou prezidentkou a že by mala aj šance, pretože svojou pracovitosťou, politickými schopnosťami aj talentom si získala veľa sympatií. Vďaka tomu je už majiteľkou známej tváre, navyše aj rešpektovanej.

Verím tomu, že hľadá únikovú cestu z čudného zoskupenia menom OĽaNO. Verím tomu, že fungovať v strane spolu s Igorom Matovičom je čoraz ťažšie a frustrujúcejšie. Lenže ako riešenie mi nepripadá správne skúšať to teraz s prezidentskou kandidatúrou. Môže sa jej prihodiť niečo podobné ako Ficovi – jeho voliči ho chceli vo výkonnej funkcii, a tak ho za prezidenta nevolili.

„V jej prípade mi kandidatúra pripadá skôr ako prejav slabosti, nie prejav sily a sebavedomia.“ 

Chápem aj politickú logiku takého kroku. Ak by pani Remišová kandidovala a získala by veľmi slušné percentá, bola by politicky silnejšia a mohla by sa lepšie presadiť pri Igorovi Matovičovi alebo zakladať novú stranu či ako silná osobnosť sa pridať už k jestvujúcej strane. Ale ak je silná politička, musí svoju silu ukázať najmä aj v politickom súboji či ráznom rozhodnutí.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite