Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Hanusova metóda

.martin Mojžiš .názory

Kniha Martina Hanusa môže slúžiť ako cenná inšpirácia všetkým začínajúcim autorom brakovej literatúry faktu.

Martin Mojžiš

ako základný manuál ponúkame krátky prehľad niekoľkých kľúčových bodov, ktorých by sa mali takíto autori v čo najväčšej miere držať: 

1. Striktne a dôsledne vychádzať z operatívnych, vyšetrovacích a súdnych spisov ako z absolútne dôveryhodných zdrojov. Ak sa však ukáže, že nejaká časť spisu nám nevyhovuje, pružne zmeniť prístup. Ak bola nevyhovujúca časť spisu nezákonne ukrytá (napríklad v archíve v Levoči), potom túto časť spolu s Najvyšším súdom SR ignorovať, alebo ju označiť za pravdepodobne zmanipulovanú. Ak sa v pôvodnom spise nenachádza vôbec nijaká zmienka o Nitranoch, označiť to za možný dôkaz manipulácie.

2. Nepýtať sa, či bolo v princípe možné manipulovať s vyšetrovacím spisom tak, aby z neho zmizli všetky zmienky o viac ako desiatich ľuďoch. Nijakým spôsobom nepripustiť, že nepodložené reči o hrubej a zásadnej manipulácii s pôvodným spisom majú všetky znaky konšpiračnej teórie. Naopak, označiť za konšpiračnú teóriu všetko, čo hypotézu o manipulácii s pôvodným spisom spochybňuje. Nezastavovať sa na polceste a označiť za konšpiračnú teóriu úplne všetko, čo hovoria oponenti.

„Kniha Martina Hanusa môže slúžiť ako cenná inšpirácia všetkým začínajúcim autorom brakovej literatúry faktu.“

3. Operatívny spis obsahujúci výrazné dôkazy postupnej konštrukcie celého prípadu vydávať za spis dokazujúci nepredpojaté riešenie prípadu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite