Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Farmári pôjdu za Matečnou len na piatich traktoroch. Ostatné vozidlá polícia nepustila.

Kto je pro-death

.marína Gálisová .názory

Som pro-life. Som za to, aby počatý človek dostal šancu na život. A aby jeho matka dostala šancu, aby tohto človeka porodila. Ale keď začne pro-life reči viesť Kotleba, neverím.

Marína Gálisová

väčšinou platí, že netreba pozerať, kto hovorí, ale počúvať, čo hovorí. Ale sú prípady, keď to nie je také jednoduché. Keď osoba, ktorá hovorí, kontaminuje, poškvrní tému, o ktorej hovorí. To je aj prípad Kotlebu a jeho náhle prejavených obáv o život počatého človeka. Prečo?

Po prvé preto, že sa to Kotlebovi ťažko verí. Ten, ktorý považuje časť ľudí v našej spoločnosti za parazitov, ktorý rôznym spôsobom privoláva minulosť nacistickú, fašistickú a ľudácku, nemôže byť za život. Keby bol za život, ani by mu nenapadlo vzdávať hold Tretej ríši za čokoľvek. Keby bol za život, mal by jasno v tom, čo zlé sa dialo za slovenského štátu, čo zlé urobil Tiso a jemu podobní. Ani na okamih by nezapochyboval o tom, aké obrovské zlo bol holokaust. Kto je za život, ten nemôže cítiť nostalgiu za metódami neľudských režimov. Preto Kotlebovi to jeho „prolajferstvo“ nemožno veriť.

„Byť pro-life znamená nekráčať v jednom šíku s tými, ktorí sú pro-death.“

Po druhé preto, že Kotleba chcel svojím návrhom len otestovať vody a zasiať svár medzi konzervatívcov – aby z nich vzápätí ulovil čo najviac rýb do svojho rybníka.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite