Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nový životný program Roberta Fica

.eva Čobejová .názory

Robertovi Ficovi sa kariéra nevyvíja dobre. Nebude prezidentom, predsedom Ústavného súdu ani premiérom. Čo bude robiť? Kým teraz bude?

Eva Čobejová

čo teraz urobí so svojím životom, kam teraz nasmeruje svoje ambície? No zdá sa, že si už našiel nový program. Lebo si našiel svojho nepriateľa.

Robert Fico mal kedysi silný ťah po moci, mal aj ambície aj vízie. Chcel byť najmocnejším mužom v štáte, a to mu aj vyšlo. Dnes má po päťdesiatke, čo ešte nie je čas na odchod do dôchodku, ale aké plány, aké kariérne možnosti mu ostali? Na to, aby nastúpil do nejakej reprezentatívnej štátnej funkcie, je neskoro. Jeho meno je už spojené s mnohými negatívnymi vecami, s korupciou, úpadkom štátu ako inštitúcie, so skompromitovanými parťákmi, ale aj s pestovaním nenávisti voči novinárom. Po vražde Jána Kuciaka mu to všetko zlomilo politický väz. 

Aké ambície ešte môže mať tento človek? Z politického života bude postupne vytlačený, čoraz viac ho budú odsúvať na vedľajšiu koľaj aj tí najbližší spolupracovníci. Každý, kto ostane v jeho blízkosti, akoby dostal bozk politickej smrti. Predpokladajme, že Robert Fico v politike nejaké peniaze zarobil, zrejme aj pomimo oficiálneho príjmu, no nebude si ich môcť príliš užívať, aby to nebolo nápadné či podozrivé. Čoraz viac sa jeho nedotknuteľnosť bude strácať a aj policajti to tak budú cítiť. Takže lepšie bude nedráždiť a nepredvádzať sa žiadnym veľkým majetkom. 

„Robert Fico má asi už len jeden veľký motív na to, aby ešte v politike pôsobil.“

Mohol by sa stiahnuť do súkromia, do rodinného života, ale má on vôbec niečo také? Jeho súkromný život sa zvonku javí dosť vyprázdnený, syn je už veľký, slovo rodina sa v jeho slovníku takmer nevyskytuje. A ak naňho doteraz leteli mladé pohľadné slečny, treba skonštatovať, že základom jeho sexepílu bola moc. Politik, ktorý je na zostupnej dráhe, na svojej atraktivite prudko stráca.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite