Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kotlebovci nechránia život

.michal Oláh .názory

Z jednoduchého dôvodu. Pretože zlými prostriedkami nemožno dosahovať dobré ciele.

Michal Oláh

je pravda, že podporou samotného zákona nepodporujeme priamo kotlebovcov, avšak legitimujeme politiku nenávisti. Pokiaľ prijmeme premisu, že účel svätí prostriedky, hlasovaním za zákon dokonale rozvrátime mysle kresťanov, ktorí sú už dnes značne zmätení. V jeden deň sa od nich žiada hlasovať  proti potratom a druhý deň ich budeme presviedčať, aby nehlasovali pri rasistických zákonoch proti utečencom, Rómom či Židom? Ako sa im chceme potom pozrieť do očí?

Všetko, čo podporí totalitu, je jednoducho zlé. Komunisti tiež sľubovali v rokoch 1947 a 1948 slobodu cirkvi a vzápätí zatvárali kláštory a inscenovali politické procesy. Totalita nasľubuje čokoľvek, aby sa dostala k moci. S kotlebovcami nesmieme hlasovať preto, lebo sa im nedá veriť. Ochrana života nie je hlavnou ideou tejto politickej strany, naopak, je to strana, ktorá proti životu bojuje tým, že nenávidí menšiny. 

„Za týmto rozporom sa skrýva spor oveľa hlbší a dôležitejší, ako sa na prvý pohľad zdá.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite