Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Eurovízia: Klony útočia

.peter Bálik .názory

Eurovízia je súťaž, ktorej zmysel zostáva stále záhadou. Každý rok zožerie milióny, ale jej význam pre svetovú popmusic je takmer nulový.

Peter Bálik

boh stvoril človeka a človek Eurovíziu. Smutné konštatovanie. Najlepší spôsob je túto šou ignorovať, alebo, ako to minulé roky robil Baláž s Hubiňákom, zobrať to s humorom a nejako sa cez túto absurdnú televíznu divočinu presekať. 

Snažím sa o to prvé, ale nie vždy mi to vychádza. Bohužiaľ, pred niekoľkými dňami som o Eurovíziu omylom zakopol a nemôžem sa z toho spamätať. Stále platí veta, ktorú mi dávnejšie povedal Laco Lučenič, keď som sa ho pýtal, čo hovorí na túto šou. Použil na to skvelú českú frázu, ktorá v praxi skutočne funguje: „to je blbý, to se bude lidem líbit.“ 

Eurovízia je súťaž, ktorej zmysel zostáva stále záhadou.“

Ale predsa sa v niečom súťažiaci trochu posunuli, nie síce k lepšiemu, ale istú zmenu tam cítiť. V minulosti to bola prehliadka eurogýča, akcentujúca prevažne kultúrne zvyklosti danej krajiny. Západ tam posielal spevákov s vystúpeniami na úrovni školskej besiedky.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite