Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Andrej Kiska nekončí

.štefan Hríb .názory

Oznámenie prezidenta o tom, že nebude znovu kandidovať za hlavu štátu, bolo očakávané. Ale slová o tom, čo bude v budúcnosti robiť, sa očakávali ešte viac. Už to vieme.

Štefan Hríb

andrej Kiska sa rozhodol, že nebude znovu kandidovať do úradu prezidenta, pretože nechce obrať svoju rodinu, a najmä ročné dieťa, o otca. Mnohí mu to vyčítajú a mnohí z toho vinia jeho manželku. My v .týždni nie. Rozumieme, že vzťah je viac ako štát. A súčasne oceňujeme roky a energiu, ktoré Andrej Kiska ako prezident venoval lepšiemu Slovensku. V nepriateľskom politickom prostredí, ktoré až do posledného dňa používalo fauly a nezákonné postupy, to nebolo ľahké. No zvládol to tak, že aj podľa zahraničných médií máme najlepšieho prezidenta v strednej Európe.

„Andrej Kiska oznámil, že nebude kandidovať za prezidenta a súčasne to, že nekončí.“

Bolo samozrejme jasné, že Andrej Kiska po konci funkčného obdobia nikam neodíde, nestiahne sa a nebude pasívny. Na to nie je stavaný. Dnes vieme viac – jeho slová, že bude do jesene rozmýšľať, ako pomôcť spojiť tých, ktorí chcú a sú schopní viesť slušné Slovensko, sú jasným odkazom. Prezident nebude iba premýšľať, ale aj konať. Už teda vieme, že Andrej Kiska sa váhou svojej osobnosti a získanej dôvery zasadí po marci 2019 za to, aby schopní a slušní ľudia vyhrali parlamentné voľby.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite