Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Naši ľudia už nemajú ľudí

.andrej Bán .názory

Remake klasického filmu Druckerov Gašpar, Gašparov Drucker ukázal, alebo skôr potvrdil tri podstatné veci.

Andrej Bán

prvá poznámka: je načase prestať o Smere hovoriť ako o strane, je to organizovaná skupina. Uzavretá a imúnna voči okoliu. Inými slovami, arogantná. Smer (teda Fico) si myslí, že medzi ním a štátom je iba jedno znamienko. Smer si myslí, že on je štát a štát je on. A koaliční partneri? Je načase používať presné pojmy. Podobne ako kedysi v prípade HZDS to nie sú nijakí koaliční partneri, ale spolupáchatelia. Aj im, tak ako organizovanej skupine, záleží najmä na jednom. Aby sa ich kauzy, či už tie známe, alebo ešte zatiaľ neznáme, nevyšetrili. Je to kriminálne spoločenstvo od hlavy v Bratislave až po okresné štruktúry trebárs v Sobranciach, kde je vyšetrovateľkou útokov na farmárov neter grófky a exposlankyne za Smer Roškovej. Systém je tak uzavretý a zdanlivo nepreniknuteľný. S dôrazom na slovo ZDANLIVO.

„Aj donedávna mäkkí a uhladení komentátori v médiách sa dnes vyjadrujú jadrnejšie a priamejšie.“

Druhá poznámka: nomináciou (a o 26 dní odchodom) Tomáša Druckera, teda navonok najlepšieho z našich ľudí,  sa jasne ukázalo, a ešte sa ukáže pri hľadaní ďalšieho obetného ministra vnútra, že organizovanej skupine sa minulo to najcennejšie -- ľudia.  Je až neuveriteľné, a to aj pre nás, ktorí sa slovenskou politikou zaoberáme, ako donedávna samovládcovi Ficovi ostali už iba viac alebo menej, ale skôr viac skompromitované kádre. O tom, že je to tak, azda najlepšie vypovedá fakt, že jediný Smerák, ktorý sa nedávno verejne na fejsbúku ozval, že vedenie je odtrhnuté od reality, je ich bratislavský poslanec Borguľa.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.andrej Bán .názory
.diskusia
.neprehliadnite