Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Demisia ako správa o Smere aj Druckerovi

.štefan Hríb .názory

Odchod Tomáša Druckera z postu ministra vnútra je doteraz najväčším odhalením o stave strany, ktorá desať rokov určovala povahu Slovenska.

Štefan Hríb

demisia ministra vnútra preukázala tri veci:

1. Pre Smer je dôležitejší prefláknutý policajný prezident Gašpar aj s jeho väzbami, než minister Drucker, ktorý Smeru roky vylepšoval imidž. Toto je samo osebe usvedčujúca správa o stave Smeru – a tiež smutný príbeh o použití a zahodení človeka.

2. Lenže odchod Tomáša Druckera je aj správou o ňom samotnom. Už prihlásenie sa do služieb Smeru bolo stratou integrity a vkusu. A bolo neskutočným precenením vlastnej váhy, ak si myslel, že ako minister zdravotníctva, a teraz dokonca aj vnútra, to bude on, a nie Smer, kto bude určovať beh dejín. Osobné ambície sú občas fajn motor, ale častejšie bývajú katastrofálnym radcom.

„My sme Smer, my sme moc, my sme štát. Ak Gašpar odíde, urobí to sám, a iba vtedy, keď to chceme my.“

3. Aj tí najlepší nominanti Smeru majú problém s preukazovaním svojich príjmov a majetku. Drucker ani Pellegrini nepatria k ťažkotonážnym straníckym šíbrom typu Vážneho, Glvača či Stromčeka, aj oni však pričuchli k výhodám politickej moci, orientovanej na rentu. Pôda, byt, vila v zahraničí, výnosná informácia na jachte, čokoľvek – byť v Smere znamenalo byť privilegovaný a súčasne chránený.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite