Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Martin Mojžiš na Námestí SNP: Nech je nás počuť!

.martin Mojžiš .názory

Prečítajte si prejav, s ktorým náš redaktor vystúpil na bratislavskom zhromaždení Za slušné Slovensko.

Martin Mojžiš

chcem dnes na tomto zhromaždení položiť jednoduchú otázku.  Dňa 11. marca 2018, Bratislava, Mlynská dolina. Pýtam sa, čo to povedal v televíznej diskusii o 5 minút 12 človek, ktorý má veľmi pochybné meno a ten človek sa volá pán Pellegrini.

Moderátor sa tohto človeka spýtal, či je dobré mať vládu, pri ktorej sú podozrenia na prepojenie s mafiou. Pán Pellegrini odpovedal takto: „Podozrenia s mafiou, viete, to sa ľahko povie... Je veľmi jednoduché niečo na niekoho povedať.

daniel kazankov
Príhovor Martina Mojžiša na Námestí SNP.

Naozaj, pán Pellegrini? Naozaj je to jednoduché? O prepojení premiéra Fica s mafiánom, medzičasom zatknutým pre pašovanie kokaínu, sme sa dozvedeli z nedokončeného článku Jána Kuciaka. Ján Kuciak je mŕtvy. Zastrelili ho aj s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou. Všetci vieme, že to bolo pre jeho prácu. A vy máte tú drzosť vyhlásiť, že hovoriť to, čo hovoril Ján Kuciak, je jednoduché? Vaša vláda, pán Pellegrini, bude vládou pohŕdania životom a prácou Jána Kuciaka.

Okrem tejto nehoráznosti ste povedali, pán Pellegrini, že si vážite každého jedného človeka, ktorý príde vyjadriť svoj názor na námestia. Máte pocit, že aj my si vážime vás?

Nie, pán Pellegrini, my si vás nevážime. Považujeme vás len za figúrku, za panáčika, pomocou ktorého chce hrať naďalej svoje hry Robert Fico. Ale my sa týmto hrám nechceme len nečinne prizerať. Nechceme mať ministra vnútra, ktorý bude rovnakou figúrkou Roberta Kaliňáka. Nechceme mať prezidenta Policajného zboru, ktorý dovolí, aby políciu riadil jeho švagor. Nechceme mať Národnú kriminálnu agentúru, ktorej niektorí príslušníci namiesto potierania zločinu zločin kryjú, prípadne sami páchajú.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite