Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Š. Hríb: Slovensko je bez legitímnej vlády

.štefan Hríb .názory

Každá demokratická moc odvodzuje svoju legitimitu od slobodných volieb a od zákonného spravovania voličmi zverenej krajiny. Slovenská vláda svoju legitimitu stratila.

Štefan Hríb

každá vláda od roku 1989, teda za éry slobody, mala svoje problémy a chyby. Aj veľké problémy a veľké chyby, ako my všetci. Ale len dve vlády prekročili hranicu, ktorá delí legitímnu a nelegitímnu vládu – tá Mečiarova a tá dnešná, Ficova.

Po vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky, po jeho poslednom článku, ale aj po množstve predošlých zistení novinárov a opozície, je zrejmé, že Slovensko nie je spravované zákonne. Spravodlivosť a právny štát sú v rukách pochybných ľudí, v štátnych orgánoch sú závadové osoby, a celá táto štruktúra je krytá z najvyšších miest. Volá sa to unesený štát a je to jediný ústavný dôvod, pre ktorý je prípustné postaviť sa únoscom štátu na odpor.

„Len dve vlády prekročili hranicu, ktorá delí legitímnu a nelegitímnu vládu.“

Násilná smrť dvoch mladých ľudí a posledný článok Jána Kuciaka vytvorili hranu. Slovensko pred ňou a Slovensko za ňou sú dve celkom iné kvality. Odchody či odvolávania jednotlivcov patria do včerajška. Dnes už táto krajina potrebuje viac – potrebuje obnoviť legitimitu vlády a vrátiť unesený štát späť jeho občanom.

Ak to nedokážeme, nezaslúžime si slobodu.

Tento text ste mohli čítať len vďaka našim predplatiteľom. Pridajte sa k nim a predplaťte si .týždeň.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite