Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Súd uznal vinným Filipa Rybaniča, ktorý poukázal na prepojenie Kaliňáka s Bašternákom a porušil pritom bankové tajomstvo. Dostal 3 roky podmienečne.

Keď Zeman píše pápežovi

.anton Vydra .názory

Český prezident Miloš Zeman sa rozhodol napísať pápežovi Františkovi. Chce chrániť kardinála Duku. Zaslúži si pražský arcibiskup takého obhajcu?

Anton Vydra

s názormi pražského arcibiskupa a českého primasa kardinála Dominika Duku na utečeneckú krízu a jeho priateľskou podporou Okamurovi možno polemizovať. No s prehnanou a nemiestnou kritikou tohto muža by som bol opatrný. Môžeme si o ňom myslieť, čo chceme, no má za sebou aj minulosť, ktorá z neho robí autoritu nielen v rámci cirkevného spoločenstva, ale aj v širšom verejnom živote. Áno, vie sa sporiť s inými, povedzme, s Tomášom Halíkom či rakúskym kardinálom Schönbornom, ale oni pred tou debatou neuhýbajú. Ani on. Demokratická diskusia musí počítať aj s konfrontáciou, nielen s potľapkávaním sa po chrbtoch – či už na jednej, alebo na druhej strane názorového frontu.

Dominik Duka sa však aj za hranicami svojej vlasti stretol s opovrhnutím, ktoré už nie je diskusiou, ale prskaním a znevažovaním názorového protivníka, ktoré je živené neznalosťou.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.anton Vydra .názory
.diskusia
.neprehliadnite