Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Opäť je tu, verejnoprávna nuda

.eva Čobejová .názory

Od augusta vedie verejnoprávnu televíziu a verejnoprávny rozhlas Jaroslav Rezník. Vymenil časť manažmentu, kľúčové pozície obsadili jeho noví ľudia. Cíti to aj divák či poslucháč?

Eva Čobejová

nemám poruke žiadne výskumy, ktoré by už potvrdzovali vplyv nového šéfa a jeho ľudí na verejnoprávne vysielanie. Navyše RTVS je kolos, ktorý má svoju zotrvačnosť a tá pôsobí dosť dlho. Ale istý pocit ako pravidelný divák verejnoprávnych správ už mám.

Najrýchlejšie sa vplyv nového manažmentu prejaví v spravodajstve. A to je v RTVS čoraz nudnejšie. Jednak hlavná spravodajská relácia akoby stratila tempo. Strašne sa to vlečie. Príspevky sa zdajú dlhšie, rozvláčnejšie. Navyše sa riešia často podružné témy, napríklad nejaký regionálny problém, ktorý nemá žiadny väčší celoslovenský presah, alebo okrajová kultúrna udalosť, ktorej je venovaný neúmerne dlhý čas. A ešte niečo: Niektorí redaktori už opäť hovoria neznesiteľným mentorským tónom alebo radostným budovateľským hlasom, čo sa zase podarilo.

„Jojkári aj markizáci môžu pokojne poslať Rezníkovi na Vianoce fľašku. Ako prejav vďaky.“

Konfliktnejšie témy sa robia opatrne, všetci sa musia vyjadriť, divák teda dostane na tanieri viacero rôznych názorov, a to v takom podaní, že vyznenie nie je ani pozitívne, ani negatívne.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite