Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Čo sa stalo Česku

.štefan Hríb .názory

Výsledky českých volieb sú veľkou katastrofou. Ale súčasne sú aj veľkou výzvou.

Štefan Hríb

najprv k tej katastrofe. 

  1. Babiš vyhral drvivo aj napriek temnej minulosti s ŠtB a obvinenej prítomnosti v kauze Čapí hnízdo. Tretine českých voličov neprekážal dokonca ani jeho ozrutný konflikt záujmov v rolách ministra financií a megapodnikateľa, ani skupovanie a zneužívanie médií, potvrdené samotnými novinármi. Táto láska sa v mnohom podobá na slovenský príbeh s Mečiarom. Slovensku trvalo 8 rokov, kým svoj fatálny omyl ako-tak pochopilo, pričom s jeho následkami vo forme Fica zápasí dodnes. Koľko rokov potrvá liečba Česku?
  2. Viac ako 10 percent pre Okamuru a ďalších 8 pre komunistov je ťaživou správou o prijateľnosti extrému v dnešnom Česku. A ďalších 10 percent pre Pirátov dáva v súčte neuveriteľných 60 percent pre nenormálne politické zoskupenia. Takto trápne sa skončil ponovembrový príbeh pyšného českého premiantstva.

A teraz k výzvam z českých volieb.

  1. Príbeh Kalouskovej TOP 09 ukázal, že ak je raz líder namočený v korupcii, ani roky tvrdej práce a dokonca ani najlepšie argumenty a program to z neho nezmažú. Poučenie - vracať do hry zdiskreditované figúry je nerozumné. Lepšou voľbou je nájsť neskompromitovaných lídrov.
  2. Príbeh ČSSD ukázal, že ak strana vstúpi do koalície s pochybným partnerom, nemôže sa ho chcieť zbaviť krátko pred voľbami. Bolo to priehľadné, nefér a voličmi právom odmietnuté.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.štefan Hríb .názory
.diskusia
.neprehliadnite