Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda Andreja Babiša nezískala dôveru. Predseda vlády preto musí podať demisiu. Zeman však Babiša opäť poverí zostavením vlády, pričom aj bez dôvery ho môže dlho držať pri moci.

Moslimovia a katolíci

.martin Mojžiš .názory

Aký je vzťah katolíkov k moslimom? To presne neviem, ale dnes som sa o tom niečo dozvedel. A rád by som sa o to podelil.

Martin Mojžiš

artforum oslavuje dvadsaťpäť rokov od otvorenia predajne na Kozej ulici v Bratislave. Pri tej príležitosti pripravilo veľa rôznych akcií. Jednou z nich je pomoc niektorých priaznivcov Artfora priamo pri predaji v kníhkupectve. Ich úlohou je stáť pri pokladni a rozprávať sa s kupujúcimi, ktorí o rozhovor prejavia záujem.

Dnes som mal tú česť stráviť týmto spôsobom za pokladňou jednu hodinu. A stalo sa mi toto: Prišla pani Eva a chcela kúpiť nejakú knihu z vydavateľstva Absynt. Malo to byť pre priateľa v Čechách a nemalo to byť o imigrantoch, pretože v týchto otázkach má s priateľom odlišné názory. 

Spýtal som sa, aký názor má priateľ a dozvedel som sa, že nemá rád moslimov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.martin Mojžiš .názory
.diskusia
.neprehliadnite