Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Orbán je vtipný. Žiada od Únie peniaze za plot

.andrej Bán .názory

Už dávno ma niekto tak nerozosmial ako maďarský premiér.

Andrej Bán

tlačová správa: Maďarsko žiada od Bruselu približne 440 miliónov eur, teda polovicu sumy, za ktorú od roku 2015 stavalo postupne až dve línie oplotenia na svojej južnej hranici, najmä so Srbskom. Zdôvodnenie? Maďarsko údajne svojím plotom ochránilo Európu pred migrantmi. Figu borovú ochránilo – ale poďme na to postupne.

Nedávno ma na prázdnom parkovisku zablokovala otlčená felícia, v nej štyria počerní korpulentní chlapíci. Najprv použili trik: Šéfe, ako sa dostaneme do Šamorína? Povedal som. Potom sa pýtali, kde v Bratislave bývam. Na Záhradníckej? Tam som sedel v Justičáku! – rozžiarili sa jednému očká a poskočilo mu od radosti tetovanie. Medzitým mi hádzali do autá veci, nič z nich som nechcel. Voňavky, foťák, dokonca notebook. Vraj „vezmi si, vzali sme to Rakúšanovi, čo nás o..bal". A potom to prišlo. Šéfe, daj nám. Aspoň stovečku. Ha, ha, ha. So mnou si nezačínajte, som vážený čávo – skríkol som. Ty si Kubáni? – opýtali sa. Nie, ešte nad ním. V sekunde si pobrali veci a zmizli.

„Verím, že Brusel Budapešti za ,nevyžiadané služby´ nezaplatí, tak ako Mexiko za zamýšľaný plot Trumpovi.“

Prečo to píšem? Predchádzajúci milý príbeh je exemplárny príklad biznisu za vopred nedohodnutých pravidiel.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.andrej Bán .názory
.diskusia
.neprehliadnite