Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ktorú časť tela predstavuje Andrej Danko?

.marína Gálisová .názory

Ak by sme vládnu koalíciu brali ako jeden organizmus, ako nazveme tú jej časť, ktorá robí to, čo robí Andrej Danko? Môžete chvíľu hádať.

Marína Gálisová

núka sa totiž viacero možností. Ale nemusíme sa hneď uchyľovať k vulgárnosti. Skúsme postúpiť trošku vyššie, v zmysle etickom i čisto fyzickom. Andrej Danko vo vládnej koalícii totiž plní úlohu, ktorú už pred vyše polstoročím geniálne charakterizoval britský premiér Winston Churchill.

Winston Churchill, líder svojej vlasti počas druhej svetovej vojny, je so všetkou pravdepodobnosťou otcom slovného spojenia „mäkké podbrušie“ či, ako sa občas v slovenských textoch mihne, „mäkký podbrušok“. Alebo aj „mäkké brucho“. A túto časť tela Andrej Danko zastupuje vo vládnej koalícii.

„Ak táto koalícia raz – či v blízkej, či vo vzdialenejšej budúcnosti – padne, bude za to s veľkou pravdepodobnosťou môcť poďakovať šéfovi SNS.“

Winston Churchill podľa dostupných písomných prameňov a zachovaných svedectiev súčasníkov použil toto slovné spojenie pri jednaní so spojeneckými mocnosťami, keď šlo o to, ako zaútočiť na Hitlera. Churchill tvrdil, že najlepšie to pôjde cez juh Európy, buď Taliansko, prípadne Balkán, ktoré považoval za „mäkké podbrušie“ Európy. Aj krokodíl sa dá ľahšie prebodnúť cez mäkké biele brucho ako cez hrubú kožu na chrbte.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite