Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Hľadá sa nový líder? Hlásim sa

.andrej Bán .názory

Progresivisti okolo Štefunka (zatiaľ bez strany) a skupinka okolo Beblavého a Mihála (zatiaľ bez názvu a loga) vraj hľadajú lídra. Jeden by tu bol.

Andrej Bán

o sebe sa nepatrí hovoriť, ale čo už. Ak to neurobí nikto za vás, musíte to urobiť vy sami. Od čias legendárneho „súdruha Žinčicu“ v podaní Lasicu a Satinského tu nebol taký dopyt po nových lídroch. Teda, ak hovoríme o nás mestských liberáloch, ako nás promptne a výstižne charakterizujú naši bývalí kolegovia z konzervatívneho portálu Postoj.

Skutočne nemáme koho voliť a čo je horšie, strany, ktoré by sme azda aj voliť mohli, sú akési nedvižné – ako by povedal klasik. Ťarbavé, ťapákovské.

Preto ponúkam svoje politické líderstvo. A moje kvality? Nóó, ozaj málokto pozná Slovensko, jeho obyvateľov s ich trápeniami, a všetky, aj tie zabudnuté regióny, lepšie. To sa týka aj takých borcov, ako boli a sú Fico či Mečiar. Štvrť storočia brázdim po cestách-necestách tejto krajiny (drobná poznámka pre kotlebovcov: výraz krajina je úplne normálny, plne rovnocenný s výrazom Slovensko).

Od čias legendárneho „súdruha Žinčicu“ v podaní Lasicu a Satinského tu nebol taký dopyt po nových lídroch.

To po prvé. Ďalej, už rok sa ako moderátor diskusií naťahujem spoločne s najbližším kolegom zo Zabudnutého Slovenska Michalom Karakom (ten by mohol u mňa byť vicepremiérom pre regióny) s našimi milými domácimi fašistami a nemám pocit, že by to takto výrazne robil niekto iný.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.andrej Bán .názory
.diskusia
.neprehliadnite