Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Podľa Andreja Danka nemôže prezident vymenovať Janu Laššákovú aj Mojmíra Mamojku naraz za ústavných sudcov. Až tak hlboko sme klesli.

Ficov charakter, babičkina fotka a čoho by sme sa mali báť

.eugen Korda .názory

Igor Matovič zahájil dnešnú schôdzu troma hodinami verejnej obžaloby Roberta Fica. „Kauza babička“​ nemôže prekryť prešľapy vlády súvisiace s cenami energií.

Eugen Korda

robert Fico zvolal včera večer mimoriadnu tlačovú besedu. Téma bola jediná. Fotografia babičky na plagáte, na ktorom Matovič otĺka predsedovi vlády o hlavu vysoké ceny elektriny. Podľa Roberta Fica poslanec Matovič nehorázne zneužil babičku z Moravy, ktorá je už niekoľko rokov mŕtva. A vraj zavolal aj príbuzným, aby sa im ospravedlnil. Dokonca nelenil rozžeraviť vládnu linku vedúcu rovno k uchu českého premiéra Sobotku.

Netuším, čo mu povedali príbuzní tejto ženy. Možno boli pohoršení, možno nie. Viem si však živo predstaviť dialóg medzi predsedami vlád SR a ČR. Sobotka musel spočiatku poriadne gúľať očami. Keď mu však jeho priateľ spod Vysokých Tatier vysvetlil, o čo ide, tak celkom nepochybne prejavil patričné porozumenie a súhlasil s tým, že je to nehorázne. Vojnu kvôli tomu však Slovensku určite nevyhlási.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite