Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Sú pre Fica s Kažimírom učiteľky kravy a vedci teliatka?

.martin Mojžiš .názory

Ministerstvo financií chce získať peniaze na kompenzáciu nízkych výkupných cien mlieka a valorizáciu miezd učiteľov z rozpočtu SAV. To sú naozaj učiteľky kravy a vedci teliatka?

Martin Mojžiš

.drzosť tejto vládnej koalície nemá hraníc. Mlieko, učitelia a vedci sú len tri z takmer nekonečného množstva príkladov.

Mlieko: Krajina predsedajúca Rade EÚ sa rozhodla dotovať výrobu mlieka, ale keďže to pravidlá EÚ zakazujú, tak vymyslela podvod – pomoc poskytne akože na zber údajov. K tomuto podvodu sa premiér a ministerka poľnohospodárstva otvorene priznali v priamom prenose a ešte sa pritom šibalsky usmievali. K otázke financovania dotácie premiér povedal: „V tomto zastávam jednoznačne názor, že radšej dať na mlieko ako na zbrane.“

Učitelia: Premiér pred voľbami oznámil, že krajina má dosť zdrojov na 25-percentné zvýšenie platov učiteľov ešte v tomto roku. Po voľbách schválila jeho vládna koalícia 6-percetné zvýšenie, ale ani na to odrazu peniaze nie sú a treba ich zháňať. A zháňajú sa nie v tuneloch, ktorými odtekajú do súkromných vreciek (v skutočnosti nie vreciek, ale vriec), ale v podvyživených inštitúciách, akou je napríklad Slovenská akadémia vied.

Vedci: Minister financií podpísal pred rokom s predsedom SAV stabilizačnú zmluvu, ktorá zaručuje akadémii počas troch rokov minimálny rozpočet vo výške 60 miliónov eur. Teraz im chce jeden milión zobrať, pretože to vraj potrebuje na kravy a učiteľky.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite